Hz.Mevlana’yı Anma Programı Düzenlendi

Hoşgörü felsefesiyle tanınan, yüzyıllarca barış ve kardeşliğin sembolü olmuş Hz. Mevlana’nın 742. Vuslat yıldönümü nedeniyle anma programı düzenlendi.

Sivas Mevlana Tasavvuf Kültürü ve Sema Derneği tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen anma programına Valimiz Sayın Âlim BARUT ve Eşi Miyase BARUT Hanımefendinin yanı sıra; ilimiz protokol üyeleri, gönül elçileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tasavvuf musikisi dinletisinin yapıldığı program, Sivas Mevlana Tasavvuf Kültürü ve Sema Derneği üyeleri tarafından gerçekleştirilen sema gösterisi ile devam etti.

Programın sonunda bir konuşma yapan Valimiz Âlim BARUT: “Bundan sekiz asır önce yaşayan Hz. Mevlana, bir merhalede bizleri aydınlatmaya devam ediyor. O aydınlığın etkisi bugün Yılmaz SUSAMIŞ ağabeyimiz uhdesinde Sivas’ta devam ediyor. Ruhumuzu dinlendirdiğimiz bu güzel günde bizleri bir araya getirdikleri için çok teşekkür ediyoruz. Nice Şeb-i Aruzlar da hayırlısıyla birlikte olmayı istiyoruz. Mevlana Hazretlerinin de Şeb-i Aruzunun da mübarek olmasını diliyoruz.”dedi.

 

SİVAS VALİLİĞİ-BASIN BÜLTENİ

http://www.sivas.gov.tr/hz-mevlanayi-anma-programi-duzenlendi

 

val3 val4 val5 val2 val1